Google AdSense

Jednym z kilku ważnych narzędzi, jakim posługuje się wyszukiwarka Google jest tak zwany program Google AdSense. Program ten jest programem bezpłatnym, który przynosi same korzyści, bowiem AdSense umożliwia zarabianie pieniędzy. Jak to możliwe? Po prostu AdSense pozwala na pokazywanie reklam w odpowiednich treściach internetowych, przez co wydawcy Internetowi mogą czerpać korzyści materialne. Takie treści internetowe odnoszą się zaś do witryn internetowych (reklamy dopasowane do gustów odbiorców), wyników wyszukiwań w witrynie (poprzez dodanie do swojej witryny nowej wyszukiwarki, przez co reklamy wyszukane przez ową wyszukiwarkę pozwolą zarobić) oraz do stron internetowych i aplikacji telefonicznych (reklamy dostosowane do odbiorców mobilnych i pokazywane w odpowiednim czasie).

Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że każda reklama pokazująca się w witrynie za pomocą Google AdSense musi być dopasowana do profilu witryny, na jakiej się pokazuje. Aby skorzystać z oferty AdSense należy jedynie zarejestrować się w serwisie, co jest sprawą niezwykle prostą, bo rejestracja odbywa się na takich samych zasadach, co rejestracja w innych portalach on Line. Następnie użytkownik Google AdSense musi stworzyć własną kampanię reklamową, która będzie pokazywać się na witrynie. Jak widać program Google AdSense jest programem innowacyjnym, bo pozwala zmaksymalizować dochody z treści zamieszczanych w Internecie.

Ponadto Google AdSense pozwala nie tylko na pokazywanie właściwych reklam właściwym odbiorcom, ale również umożliwia pokazywanie w witrynie banerów i reklam wideo. Warto jednak dobrze zastanowić się nad dobrym umieszczeniem reklam, ich wielkością oraz częstotliwością, ponieważ w znacznym stopniu owe czynniki wpływają na przychody z reklam w Google AdSense.

Jednak pomimo wielkiego zainteresowania Google AdSense program ma również wiele kontrowersji związanych z blokadą kont użytkowników, bowiem Google może zablokować konto użytkownika (bez podania przyczyny), co skutkuje utratą pieniędzy dotąd zarobionych oraz brakiem możliwości korzystania w przyszłości z Google AdSense. Najczęściej podawaną przyczyną blokady jest chronienie zaawansowanego systemu wykrywania, co jednak nie zraża do korzystania, z AdSense sporej liczy osób na całym świecie.