Wyszukiwarka Bing

Wyszukiwarka Bing jest amerykańską wyszukiwarką, która została zaprojektowana oraz opatentowana przez Microsoft. Na początku wyszukiwarka Bing była częścią portalu MSN, później weszła w skład Windows Live, by na końcu stać się samodzielnym ogniwem w Internecie- stało się to w roku 2009. Jest ona dostępna praktycznie w każdym rejonie świata, jednak z zastrzeżeniem, że w niektórych rejonach ma ograniczone funkcję oraz jest dostępna w kilkunastu wersjach językowych. Od roku 2009 wyszukiwarka Bing współpracuje z Yahoo. Jako jedna z lepszych wyszukiwarek na świecie jest uważana za największą konkurencję Google.

Zadaniem wyszukiwarki jest nie tylko znalezienie odpowiedzi na zadane pytanie, ale również prawidłowe jej zorganizowanie, aby użytkownik mógł jak najszybciej i najlepiej skorzystać z jej odpowiedzi. Bing jest nie tylko nowoczesną wyszukiwarką internetową, ale również panelem decyzyjnym, ponieważ jest tak skonstruowana, ze za jej pomocą można w szybki sposób podjąć decyzję dotyczącą biletów lotniczych, kina czy restauracji.

Wyszukiwarka Bing posiada następujące dodatkowe funkcje, które ułatwiają i uprzyjemniają korzystanie z niej, po pierwsze pojawiające się, subliniki, (czyli obok głównego tematu wyszukiwania pojawiają się poboczne linki), zmieniający się interfejs (codziennie inna grafika i tło wyszukiwarki), zgrupowanie wyników na podstawie określonej kategorii (grupowanie w mapy, grafikę, wiadomości czy też filmy), panel nawigacyjny oraz rozszerzony widok.

Wyszukiwarka Bing daje również możliwość korzystania z usług mobilnych, czyli użytkownicy mobilni mogą uruchomić swoją wyszukiwarkę w swych telefonach za pobraniem odpowiedniej aplikacji. Wyszukiwarka Bing jest również super szybka i w zależności na zadane pytanie niejednokrotnie odpowiada od razu (dotyczy to między innymi sportu, słownika, działań matematycznych i finansowych, informacji, rankingu gwiazd i tym podobnych).

Jako nowoczesna wyszukiwarka Bing posiada dodatkowe paski narzędzi, wtyczki oraz akceleratory, które uatrakcyjniają i upraszczają wyszukiwanie. Z ciekawostek dotyczących Bing warto zaznaczyć, że w niektórych rejonach wyszukiwarka jest cenzurowana (na przykład cenzuruje słowo sex).